GOSTOVANJE PEVCEV PRI SV. BIRMI V MOKRONOGU

V nedeljo, 21. aprila 2013, je bila na Žalostni gori v župniji Mokronog slovesnost svete birme. Na povabilo tamkajšnjega gospoda župnika Klavdia Peterce, smo se je udeležili tudi pevci obeh starejših pevskih zborov iz župnije Ljubljana - Zadobrova. Prijazno povabilo na petje ob slovesnosti smo radi sprejeli, saj nas večino pevcev veselje do petja združuje že vrsto let.

Slovesnost je vodil novomeški škof msgr. Andrej Glavan in ob somaševanju domačih duhovnikov podelil zakrament sv. birme dvajsetim mladim župljanom iz Mokronoga in okolice. Pevci smo pod vodstvom zborovodkinje gospe Majde Peršin slovesno sv. mašo popestrili s prepevanjem velikonočnih in binkoštnih pesmi.

Po zaključeni slovesnosti smo v skupnem druženju, ob obloženi mizi domačih dobrot, še nekaj časa veselo kramljali. Hvala gospodu župniku in vsem dobrim ljudem iz župnije Mokronog za prisrčen sprejem in morda nasvidenje še kdaj.

A.N.

TAKOLE  je bilo v Mokronogu.