5. VELIKONOČNA NEDELJA

Nedelja, 5.5.2013 - 6. VELIKONOČNA
7.00:   za žive in pokojne župljane
9.00:   za žive in pokojne gasilce

V novi številki Družine je na strani 20 pretresljiv članek z naslovom: Izidor Završnik – slovenski Kolbe.
V novi številki Ognjišča med številnimi članki radi preberite članek z naslovom: Kaj je z dušami tistih, za katere nihče ne moli?
Nova številka Tomaževega lista  pa vsebuje  obvestila o dogajanju v naši župniji v mesecu maju.

V torek bo ob 19.45 srečanje za člane tajništva župnijskega pastoralnega sveta.

V sredo, 1, maja, bo praznik svetega Jožefa Delavca in začetek šmarnične pobožnosti.
Vsak delavnik bo šmarnična pobožnost ob 18.30 za otroke v novi cerkvi. Šmarnice za otroke je napisal znani igralec, gospod Gregor Čušin. Dal jim je naslov: Živa Cerkev. Otroci bodo prvi dan šmarnic dobili posebno škatlico v katero bodo vlagali igralne karte za igro Spomini, ki jih bodo dobivali za udeležbo pri šmarnicah. Kdor bo redno obiskoval šmarnice bo do konca dobil komplet kart. Kateri dan bo gospod Gregor Čušin sam prebral pri nas šmarnice za otroke in potem za vse uprizoril monodramo "Vera levega razbojnika", si preberite v Tomaževem listu.

Šmarnice za odrasle bodo vsak delavnik ob 19h, združene s sveto mašo. Šmarnice za odrasle imajo naslov: Obrazi vere. Vsak dan bo predstavljen drug znani človek v luči njegove osebne vere. Če kdo od otrok ne more priti k šmarnicam ob 18.30, lahko pride ob 19h.

Petek bo prvi v mesecu, posvečen Srcu Jezusovemu. Pred prvim petkom in prvo soboto bi se potrudili za prejem zakramenta svete spovedi. V petek bo dopoldne obhajanje bolnikov in starejših na domu. Sporočite, če bi kdo od bolnikov in starejših na novo želel na prve petke prejemati sveto obhajilo na domu. Na prvi petek se kristjani posebej potrudimo za udeležbo pri sveti maši in za zadoščevanje Srcu Jezusovemu za žalitve, ki jih je Jezus deležen.

Sobota bo prva v mesecu maju. Kdor se pripravlja na obnovitev posvetitve Mariji, ki bo 15. avgusta, z obhajanjem petih prvih sobot, se pred prvo soboto potrudi za sveto spoved. Na samo prvo soboto moli en del rožnega venca, prejme sveto obhajilo in vsaj 15 minut premišljuje o eni skrivnosti rožnega venca. Rožni venec lahko vsak moli doma  ali pa ob 18.30 v cerkvi skupaj z drugimi verniki. Kdor želi, pa lahko po sveti maši počaka v cerkvi, ko bo skupno premišljevanje o skrivnosti rožnega venca.

V nedeljo, bo ob 9h sveta maša za žive in pokojne gasilce iz  Zadobrove in Šmartnega. Pri tej sveti maši bodo ob godu svetega Florjana, ki bo godoval v soboto, sodelovali gasilci.

Prav vsakemu naj bo izrečena zahvala za dar, ki ga je prejšnjo nedeljo naklonil pri mesečnem darovanju. Pri obeh mašah ste darovali 671 evrov.

Na nedeljo, 9. junija, bo popoldne posebna dobrodelna prireditev z naslovom: Mladi za Karitas. Jeseni so mladi župljani na prireditvi Mladi za Karitas predvsem igrali na instrumente in peli. Tokrat pa se bodo vrstili krajši igrani prizori, z dobrodelno vsebino, ki jih bodo uprizorili mladi. Med prizori bodo tudi glasbene točke. V sklopu te dobrodelne prireditve bo tudi srečelov. Vse, ki lahko prispevate dobitke za srečelov, mladi prosijo, da bi jih čim prej prinesli v župnišče. Hvala vsem, ki ste jih že prinesli.