6. VELIKONOČNA NEDELJA

7.00:  za žive in pokojne župljane
9.00:  za žive in pokojne gasilce

Ponedeljek, 6.5.2013 - PROŠNJI DAN - Dominik Savio, dijak
19.00: +Rozi VODNIK, 5. obl.

Torek, 7.5. 2013 - PROŠNJI DAN - Gizela, opatinja
19.00: +Ivica KERN, 30. dan

Sreda, 8.5. 2013 - PROŠNJI DAN - Obletnica posvetitve ljubljanske stolnice
19.00: ++starše MIHELIČ in +Pepco, 2. obletna

Četrtek, 9.5.2013 - GOSPODOV  VNEBOHOD
9.00: ++iz družine Grden
19.00: +Franc in Ana BOLTA, obletna

Petek, 10.5. 2013 - Job, svetopisemski mož
19.00: +Ana in Ivan SNOJ, obletna

Sobota, 11. 5. 2013 - Ignacij, redovnik
19.00: +Drago Kastelic, 2. obletna

Nedelja, 12.5.2013 - 7. VELIKONOČNA
7.00:   za žive in pokojne župljane
9.00:   za vse pokojne BABNIKOVE iz Spodnje Zadobrove

V novi številki Družine je med ostalim opisana novica, o srečanju papeža Frančiška in kardinala Rodeta. Papež je povedal kardinalu Rodetu, da je ena od papeževih nečakinj v Argentini poročena s Slovencem in da njuni otroci govorijo slovensko. Papež je kardinalu povedal, da se z veseljem spominja kar je lepega doživel, ko je bil pred leti na obisku v Sloveniji.

V ponedeljek, torek in sredo bomo obhajali prošnje dneve. V ponedeljek bomo posebej prosili Boga, da bi bili obvarovani naravnih nesreč, v torek bomo prosili za primerno letino, v sredo pa za vse, ki so izgubili službo, da bi jo zopet dobili in za druge, ki službo še imajo, da jo ne bi izgubili.
Če na prošnje dneve resnično ne more priti k maši cela družina, se potrudite vsaj tisti člani družine, ko lahko pridete. Gotovo pa naj ne bi bilo nobene družine, da ne bi  vsak dan prišel k maši vsaj en družinski član, da bo prosil v omenjene namene. Tudi leta 2013 veljajo Jezusove besede: Prosite in se vam bo dalo.

Vsak delavnik v maju je šmarnična pobožnost za otroke  ob 18.30. Šmarnice za odrasle so združene s sveto mašo, ki je ob 19h.
Izjema bo v četrtek, ko bo praznik Gospodov vnebohod. V četrtek bodo šmarnice tudi za otroke ob 19h, med sveto mašo. Šmarnično branje za odrasle pa bo na praznik takoj po končani sveti maši.

V ponedeljek bo ob 19.45 srečanje za člane Župnijske karitas.

V torek bo ob 20h srečanje za člane župnijskega pastoralnega sveta.

V sredo bo ob 20h srečanje za tretje zakonsko občestvo.

V četrtek bo slovesni praznik Gospodov vnebohod. Na praznik bosta dve sveti maši: ob 9h in ob 19h.
V četrtek 7. in 8. razred nimata verouka. Otroci iz vseh razredov naj pridejo v četrtek k sveti maši ob 19h, ko bodo zanje tudi šmarnice.

V četrtek bo ob 20h srečanje za starše letošnjih prvoobhajancev.

V petek bo ob 20h srečanje za drugo zakonsko občestvo.

V soboto bo ob 17. 30 srečanje za vse ministrante.

Ker bo 19. maja, slovesnost prvega svetega obhajila, bo mesečno darovanje že v nedeljo, 12. maja, da ne bo slovesnost prvega obhajila  motena z darovanjem

Hvala vsem, ki ste že prinesli dobitke za srečelov, ki bo 9. junija v sklopu dobrodelne prireditve: Mladi za Karitas.  Ponovno prosimo še ostale, ki bi lahko prispevali dobitke za dobrodelni srečelov, da bi jih prinesli v župnišče.

Oznanila in  druga obvestila ter vrsta člankov lahko redno preberete tudi na spletni strani. Naslov naše spletne strani  je napisan na koncu  v vsaki številki Tomaževega lista.