7. VELIKONOČNA NEDELJA

Nedelja, 19.5.2013 - BINKOŠTI
7.00: ++ ZAVRL in ++BRADEŠKO
9.00: za žive in pokojne župljane

V novi številki Družine na strani 10 ne prezrite članka z naslovom: Nalezljiva prijaznost in na strani 11: Ne bom se več pogovarjal s tabo!

Vsak delavnik je šmarnična pobožnost za otroke ob 18.30, za odrasle pa ob 19h. Šmarnična pobožnost za odrasle je vključena v daritev svete maše.

Jutri  ob ob 16.30 spoved za prvoobhajance.

V sredo, četrtek in petek bo tridnevnica pred prvim svetim obhajilom. Ne le starši prvoobhajancev in prvoobhajanci, ampak ste lepo povabljeni vsi župljani, da bi te tri večere prišli k sveti maši in tridnevnici ter molili za prvoobhajance in njihove starše. Vsak kristjan je naš brat, naša sestra, zato ne moremo biti do nikogar brezbrižni. Za vsakogar smo odgovorni, vsakemu je potrebno izkazovati ljubezen in pozornost, ter mu po svojih močeh pomagati, tudi na duhovnem področju. V teh dneh radi več molimo za prvoobhajance in njihove starše.

V sredo bo od 18.45 naprej spovedoval duhovnik od drugod. Smo v tednu pred prvim svetim obhajilom. To ni praznik samo za prvoobhajance in njihove družine, ampak je to evharistični praznik za celo župnijo. Zato se na praznik pripravimo vsi. Pravega praznovanja pa ni, če je v duši greh. Obvestite tudi druge, da bo v sredo od 18.45 naprej, tudi med sveto mašo, priložnost za sveto spoved.

V soboto ob 8h vabimo starše prvoobhajancev, da pridejo in počistijo cerkev in okolico.

V nedeljo bo eden največjih praznikov: Binkošti. Za našo župnijo pa bo še poseben evharistični praznik, ko bo ob 9h slovesnost prvega svetega obhajila. Podarimo vsakemu prvoobhajancu čim več gorečih molitev.

Hvala vsem, ki ste že prinesli dobitke za dobrodelni srečelov, ki bo na nedeljo, 9. junija, v sklopu dobrodelne prireditve z naslovom: Mladi za karitas. Številni mladi iz naše župnije bodo oblikovali dobrodelno prireditev v obliki igranih prizorov, s petjem in  instrumenti in srečelovom. Vsakemu bodo mladi hvaležni, ki bo še daroval dobitke za srečelov. Na nedeljo, 9. junija, pa si rezervirajte popoldne za udeležbo na tej dobrodelni prireditvi.

Na željo, predlog in pobudo škofije, bo v noči od sobote, 1. junija, na nedeljo, 2. junija, celonočno čaščenje Svetega Rešnjega Telesa. Na mizici pred vhodom v cerkev je posebna brošura v katero se lahko vpišete katero uro v omenjeni noči, boste prišli v cerkev k nočni molitvi. V soboto, 1. junija bo ob 19h sveta maša, potem pa bo  čaščenje v noči na nedeljo, 2. junija, do 7h zjutraj, ko bo sveta maša in potem procesija v čast Svetemu Rešnjemu Telesu. V letu vere naj bi se vsak potrudil za poživitev in okrepitev svoje vere v Jezusovo navzočnost v Svetem Rešnjem Telesa. Kristus je za vsakega od nas prestal strahotno trpljenje in smrt, zato  naj ne bo nikomur težko vsaj eno uro posvetiti molitvi pred Najsvetejšim v omenjeni noči. Posebej vabimo, da bi se odločili za molitev v urah od polnoči do 7h zjutraj. Lahko se odločite cele družine, da pridete ob določeni uri, morda se dogovorite prijatelji za določeno uro, ali pa se odloči vsak posebej. Vpis je potreben zato, da se častilci razporedite v celi noči, da kakšna ura ne bi bila brez molivcev.

Danes lahko po maši lahko obiščete župnijsko knjižnico.