GREGOR ČUŠIN V ZADOBROVI

Letošnje šmarnice za otroke z naslovom Živa Cerkev je napisal g. Gregor Čušin.
V petek, 31 . maja, na zadnji dan šmarnic, je pred večerno mašo v naši cerkvi zadnja dva dela prebral avtor sam. Zgodba ministranta Petra je ob avtorjevi interpretaciji zaživela v vsej polnosti.

Gregor Čušin pa je ostal med nami še naprej in nam po maši predstavil "Vero levega razbojnika" -  svojo zadnjo monodramo; predstavo, ki to ni, kot pravi sam. Na njemu lasten način nam na primeru levega razbojnika izpraša vest: "Kaj verujem? V Koga verujem? Komu? Zakaj verujem?"

Ko se včasih glasno zasmejiš ob Gregorjevi domislici, pa se že naslednji trenutek smrtno resno sprašuješ, ali sem tudi jaz podoben levemu razbojniku, ali verujem kljub temu da ...

Ni toliko pomembno, kdo je bil levi razbojnik ob Kristusu, temveč, kdo je levi razbojnik danes – dobesedno in v prispodobi, pravi Čušin. »Levi razbojnik je nekdo, ki je v očeh ljudi na napačni strani, ali pa se tam vsaj (pre)pogosto znajde. Božji pogled pa se, tako verjamem in v to verujem, razlikuje od človeškega. Bog ne obupa nad človekom, pa četudi je ta obupal že sam nad sabo! Usodo levega razbojnika primerjam z zgodbami še nekaj ljudi, ki so se v evangelijih srečali z Jezusom, in seveda s svojo zgodbo. In usodo. (Vir: Družina)

Po koncu predstave Gregor seveda ni mogel uiti še kratkemu "zaslišanju" našega župnika, številno občinstvo pa ga je na koncu nagradilo z močnim aplavzom.

Gregor nam je dal misliti. Opomnil nas je, da biti kristjan sploh ni lahko in da je naša vera stalno na preizkušnji, da jo moramo v letu vere poglobiti in utrditi.

MM

Nekaj fotoutrinkov tega večera najdete TUKAJ!