MLADI ZA KARITAS

V nedeljo 9. junija so mladi in otroci iz naše župnije zopet pripravili prireditev Mladi za Karitas. V želji pomagati družini v stiski, so združili moči in s pomočjo gospoda župnika pripravili eno uro dolg, zelo zanimiv program.

Tokrat je bila prireditev dramsko obarvana. Veroučenci iz vseh razredov so zaigrali kar nekaj zanimivih in poučnih prizorčkov z dobrodelno vsebino. Na »odru« smo lahko videli, kako gasilci pomagajo ljudem, ki jih je ujel požar; zakaj je potrebno reči »Dober dan!«, kako lahko osrečimo utrujeno mamo ter kaj pomeni biti pravi prijatelj.

Za posebno razvedrilo pa so poskrbeli tudi naši mladinci, ki so zaigrali in zapeli tri pesmi.

Po koncu prireditve se je v učilnici odvila še dobrodelna tombola, vsi obiskovalci pa so lahko sodelovali tudi v srečelovu.
Za vezni tekst je poskrbela gospa Olga Ložar, ki je vsem zbranim tudi predstavila družino v stiski in njene potrebe.

Skupaj smo preživeli prijetno popoldne in združili prijetno s koristnim. Upamo, da bodo mladi tudi v prihodnje še kdaj razveselili nas župljane in seveda tudi tiste, ki se morda znajdejo v hudi stiski.

T.Z.

Fotoreportažo si lahko ogledate  TUKAJ !