ROMANJE PO POTEH ŠKOFA ANTONA VOVKA

V soboto, 5. oktobra 2013, sta se dve desetniji naših župljanov napotili na romanje po življenjskih poteh škofa Antona Vovka, kandidata ljubljanske nadškofije za blaženega.

Začelo se je v cerkvi vseh svetnikov na Žalah, kjer nam je tamkajšnji župnik najprej razložil bogato vsebino umetniškega mozaika p. Marka Ivana Rupnika, nato pa smo se med sv. mašo priporočili pred pol stoletja umrlemu mučeniškemu škofu. Enako smo storili nekoliko kasneje tudi na njegovem grobu.

Pot nas je nato vodila v Breznico na Gorenjskem, rojstno župnijo škofa Vovka, kjer je bil krščen in pel novo mašo. Veliko podrobnosti o njem nam je povedal tamkajšnji župnik g.Lampret.
Potem, ko smo si na hitrico ogledali še krepko medvedjo družino ob lovskem domu Stol,  za naš telesni blagor pa so poskrbeli v znani gostilni Trebušnik v Žirovnici.

Okrepčani smo se napotili proti Tržiču, kjer je bil škof Vovk najprej kaplan, nato pa vrsto let župnik. Obisk v Tržiču smo si popestrili še z ogledom znanih gibljivih jaslic družine Zupan.

Duhovno bogat dan smo sklenili z ogledom znamenitih Jelovškovih fresk v cerkvi v Grobljah, gostoljuben zaključek pa smo doživeli v tamkajšnjem župnijskem domu.

Tekst in foto: Štefan T

Nekaj fotoutrinkov romanja.