ZAHVALNA NEDELJA - 3.11.201

Vsako leto na zahvalno nedeljo se kristjani zahvalimo Bogu za dar vere, življenja in ….
Kot vedno se je tudi tokrat g. župnik v pridigi zelo lepo zahvalil vsem župnijskim sodelavcem, ki po svojih najboljših močeh čez leto pomagajo, da življenje in dejavnosti v župniji potekajo kar najboljše.

Na koncu maše pa je starosta župnijskih sodelavcev, g. Štefan Trajbarič, presenetil župnika
in se mu v imenu vsega občestva zahvalil za njegovo nesebično delo, ki ga opravlja s sledečimi besedami.

Spoštovani g. župnik!

Danes, na zahvalno nedeljo, ste se lepo zahvalili vsem, ki kakorkoli pripomoremo k uspešnemu delu naše župnije. Za pozornost se Vam v imenu vseh prav lepo zahvaljujem!

Prav je, da se ob tem dnevu ozremo tudi na Vas, spoštovani gospod župnik, na Vaše vztrajno in neumorno delo med nami in se Vam enako iskreno zahvalimo za vse, kar med nami dobrega storite v zahvalo Bogu in za rešitev naših duš.

V nekolikanj avtomobilističnem žargonu včasih kdo reče, da pozna Vaš delovni zagon le dve prestavi: četrto in peto. Tu in tak kakega celo moti, češ preveč je vsega. Vendar kdor pošteno in objektivno motri Vaše delo, lahko reče le: hvala Bogu, da Vas imamo. Izmed obilice dogodkov lahko vsakdo najde kaj zase in izbere tisto, kar ga zadeva in pritegne. Kar nas skrbi je edinole to, če si včasih le ne nalagate preveč; vse to zaradi bojazni, da Vam zdravje spet ne bi opešalo in da Vas – Bog ne daj – ne bi zgubili.

Ob današnjem dnevu Vam zato v imenu vseh župljanov iz srca izročam tisočkratni »Bog plačaj!« Naj Vam Vsemogočni ohrani dovolj zdravja in obilo dobre volje, da boste lahko še vrsto let ostali med nami in nas z obilico raznovrstnih dogodkov vzpodbujali k živemu župnijskemu občestvu. In to ne le zaradi nas, pač pa predvsem zaradi Gospoda tukaj v tabernaklju in njegovega neutrudnega vabila, da mu sledimo po poti v večno življenje.

Še enkrat: hvala za vse, veliko zdravja in čim več župljanov, ki bodo razumeli in se v čim večjem številu odzivali Vašim raznovrstnim vzpodbudam in vabilom!

foto: MM