ZAKONSKI JUBILANTI 2013

V nedeljo, 17. novembra 2013, smo obhajali dan zakoncev in zakonskih jubilantov. K praznovanju so bili posebej vabljeni zakonci, ki letos praznujejo okrogle obletnice skupnega zakonskega življenja.

Trije zakonski pari, vsi trije s 30 leti skupnega življenja, so se odzvali temu vabilu. Skupaj z ostalimi zakonci so se v krogu vseh župljanov pri mašni daritvi zahvalili za dar zakona, svoje sozakonce in družine ter Božjo naklonjenost in prosili za te darove tudi vnaprej.

V pridigi smo slišali o pomenu zakona, ljubezni med zakoncema in spoštovanju obljub, ki sta jih dala drug drugemu ob sklenitvi zakonske zveze. Sledila je simbolična obnovitev zakonskih obljub, pri kateri so jubilanti izrazili svojo voljo vztrajati v medsebojni zvestobi, ljubezni in spoštovanju. Na srečanju po maši so se nato v pogovoru spomnili lepih in težkih trenutkov na svojih skupnih poteh.

Zakon ter zvestoba in spoštovanje v njem imajo v sedanjem času nizko veljavo. Z dnevi zakoncev želimo pokazati, da nam je mar zanje, spodbuditi poročene pare, da bi se trudili za svoje zakone, in mlade, da bi se pogumno odločali za zakon. Vse zakonske jubilante v župniji, ki se doslej še niso odločili za skupno praznovanje, zato vabimo, da se nam pridružijo ob naslednji priložnosti.

BF

Foto: Matic M.