ZLATA JESEN - DUHOVNIŠKI OKTET OREMUS

V sredo, 27. novembra, smo gostili v Zadobrovi imenitnega gosta - duhovniški oktet Oremus, ki nas je po večerni sv. maši razveselil z venčkom izbranih sakralnih in posvetnih pesmi.
Oktet sestavlja 7 župnikov in 1 kaplan, ki kljub službovanju v precej oddaljenih župnijah (od Breznice na Gorenjskem do Mirne Peči na Dolenjskem) najdejo dovolj časa, da svojo ljubezen do lepega petja združijo na potrebnih vajah, rezultate svojega dela pa potem pokažejo na številnih nastopih širom po Sloveniji in v zamejstvu. V zamejstvu se je njihovo javno nastopanje tudi začelo, ko so leta 2006 prvič nastopili na proslavi 100-letnice duhovniške zveze Sodalitas na avstrijskem Koroškem.

Pevski nastop pred več kot 80 poslušalci v novi cerkvi so začeli s šopkom nabožnih pesmi, posvečenih vsemogočnemu Bogu in nebeški materi Mariji, nadaljevali pa s skladbami, ki so tako ali drugače posvečene domovini. Med njimi je izstopala dramatična Jenkova pesem v Hajdrihovi glasbeni preobleki, ki opeva bučeče Jadransko morje in »tuji meč«, ki stalno hlepi po njem.

Nastopajoči so svoj nastop, ki se je odvil ravno na sredini »tedna Karitas« in je bil istočasno namenjen tudi srečanju skupina »Zlata jesen«, zaključil še z dodatkom treh pesmi, med njimi tudi s Prešernovo Zdravljico v Vrabčevi uglasbitvi in se tako oddolžili zadovoljnim poslušalcem.
Glasbeni praznik, kakršnega si še želimo!

ŠT

Nekaj FOTOUTRINKOV s koncerta.