ŽUPNIJSKA STATISTIKA ZA LETO 2013

Številke so le zunanji okvir in pokazatelj verskega utripa župnije, ne razkrijejo pa nam duhovnih učinkov v posameznih ljudeh in župnijski skupnosti.
Podatki povedo sledeče:

KRSTI
V letu 2013 je bilo v naši župniji krščenih 14 oseb. Od tega je bilo 12 krščenih v prvem letu življenja, eden starejši od dveh let in eden starejši od 18 let.
Krščenih je bilo 7 fantov in 7 deklic. Iz cerkvenega zakona je bilo krščenih 6, iz civilnega zakona eden in 7 iz zunajzakonskih skupnosti. Pomeni, da je bilo več kot polovica krščenih , ko starši niso cerkveno poročeni.

PRVA OBHAJILA.
Prvo obhajilo je bilo 19. maja. Pri prvem obhajilu je bilo 9 otrok iz tretjega razreda. Poleg teh devetih sta prvo obhajilo prejela še dva katehumena.
PREJEMANJE SVETEGA OBHAJILA.
V letu 2013, je bilo v naši župniji podeljenih 17.100 obhajil.

BIRMA
V preteklem letu v naši župniji ni bilo redne birme. Zakrament svete birme sta leta 2013 v naši župniji prejela le dva katehumena.

POROKE
Leta 2013 v naši župniji ni bilo nobene cerkvene poroke. En par se je na poroko pripravil v naši župniji, k sami poroki pa so šli drugam.
Oklici so bili lani štirje, kar pomeni, da je vsaj eden od zaročencev doma v naši župniji, poroka pa je bila drugje.

CERKVENI POGREBI
Iz naše župnije je bilo leta 2013, cerkveno pokopanih 14, torej prav toliko kot je bilo krščenih.
Od teh, ki so bili cerkveno pokopani je bilo 5 moških in 9 žensk. Le dva od štirinajstih sta bila previdena z vsemi zakramenti; pomeni, da sta pred smrtjo prejela zakramente: spoved, sv. obhajilo in bolniško maziljenje. Trije od teh, ki so bili cerkveno pokopani so prejeli bolniško maziljenje in sveto obhajilo, eden je prejel le bolniško maziljenje, kar osem pa jih je umrlo, ki niso prejeli v času bolezni, ali pred smrtjo nobenega zakramenta. To je v večina primerih huda krivda domačih, da niso poskrbeli za prejem zakramentov v času bolezni, ali v času, ko je nastopila nevarnost smrti.
Za posledicami kapi so umrli trije, za posledicami raka dva, zaradi starostne onemoglosti štirje, za različnimi drugimi boleznimi kot so: levkemija, okvara slinovke, padec in podobno je umrli pet ljudi.
Najstarejši moški, ki je bil cerkveno pokopan je bil star 83 let, najmlajši moški pa 58 let. Najstarejša ženska, ki je bila lani cerkveno kopana je bila stara 92 let, najmlajša ženska pa 72. let. Ti podatki nam povedi koliko več let živijo povprečno ženske.
Povprečna starost žensk, ki so umrle je bila 80 let in sedem mesecev. Povprečna starost moških, ki so bili lani pokopani pa 71 let in dva meseca. Ti podatki nam povedo, da so ti moški umrli povprečno devet let in pol mlajši od žensk.
Povprečna starost vseh teh, ki so bili cerkveno pokopanih je bila 77 let in štiri mesece.
Žarnih pogrebov je bilo 12, dva pa sta bila pokopana v klasični obliki, v krsti. V Polju je bilo pokopanih 7, na Žalah 6 in eden v Štepanji vasi.

VEROUČENCI
v veroučnem letu 2013/2014, obiskuje v naši župniji verouk 94 otrok.

OBISK NEDELJSKE MAŠE:
17. marca 2013, je bilo pri obeh mašah 263 ljudi. Od tega 80 moških, 127 žensk in 56 otrok..
17. novembra je bil pri obeh mašah 256 ljudi. Od tega 77 moških, 130 žensk in 49 otrok.

GOSPODARSKO PODROČJE

V preteklem letu 2013, so se nadaljevala obnovitvena dela v stari cerkvi.
Urejeno je bilo odvodnjavanje meteorne vode iz žlebov pri stari cerkvi. Položene so bile odtočne cevi, urejeni jaški in ponikalnica zunaj obzidja, da voda ne bi pronicala pod temelji nazaj v cerkev.
Odstranjen je bil stari tlak v globino dobrih 40 centimetrov. Nato je bil teren izravnan s peskom, položen podložni beton, ta pa premazan z ibitolom nato pa preplastena cela površina z izotektom. Na to je bil položen stirudur debeline 10 cm, nad temi plastmi pa je plast armiranega betona.
Stene so bile do višine približno meter in pol ometane s sušilnim ometom. (pred letom in pol je bil odstranjen stari vlažni omet.) V stene je zvrtanih 399 lukenj premera približno tri centimetre, poševno v zid v globino 95 centimetrov, ker so zidovi debeli en meter. V te luknje je bilo nalita posebna tekočina - kemasol mikro. Liter kemasola se razredči s štirinajst litri vode. V vrtine je nalito 800 litrov te tekočine. Ta se v zidu razleze med omet in kamenje se strdi, naredi se neke vrste plastična pregrada, da se vlaga nič več ne dviga po zidu navzgor ( do višine cca 150 cm je prihajala vlaga, ker pod temelji starih stavb ni izolacije). Odstranjene so bile stare stopnice na kor, ker je bilo ob njih največ vlage in so že nameščene nove, okrogle, betonske stopnice.

Kako je obnova potekala si oglejte na priloženi FOTOGALERIJI .

Dopolnjenih je bilo še nekaj del pri napeljavi elektrike ter popravljenih vrsto manjših stvari.

Vsem ki ste doslej pomagali pri obnovi s prostovoljnim delom ali darovali denar, naj bo Bog naklonjen v povračilu z drugačnimi darovi. Ker smo se za omenjena dela zadolžili za 6.500 €, moramo najprej vrniti dolg, šele nato bomo lahko nadaljevali z obnovo.