KRATKI SVETOPISEMSKI MARATON

Zadnjo nedeljo v januarju obhajamo nedeljo Svetega pisma. Kot pripravo nanjo, smo se v naši župniji odločili pripraviti kratek svetopisemski maraton.
Tako smo v petek, 17. januarja , po večerni maši brali Božjo besedo. Bralci so se izmenjavali na dobrih 15 minut, ostali pa smo v tišini poslušali, kaj nam po piscih Svetega pisma in po bralcih govori Gospod.

Najprej nas je nagovorila Knjiga modrosti:

Ona (modrost) je namreč dih Božje moči,
izžarevanje veličastva Vladarja vsega,
zato se vanjo ne more prikrasti nič nečistega.
Ona je odsev večne Luči, čisto ogledalo Božjega delovanja,
podoba njegove dobrote.
In ko od roda do roda prehaja v svete duše,
jih oblikuje v Božje prijatelje in preroke.
Bog namreč ljubi samo tistega, ki prebiva z modrostjo.
Sijajnejša je kakor sonce, vsa ozvezdja prekaša.
Če jo primerjamo s svetlobo, jo prekaša,
njo pač zamenja noč, modrosti pa ne premaga hudobija.

V drugem delu pa smo prebirali Apostolska dela.

Rekel jim je (Jezus): »Ni vaša stvar, da bi vedeli za čase in trenutke, ki jih je Oče določil v svoji oblasti. Toda prejeli boste moč, ko bo Sveti Duh prišel nad vas, in boste moje priče v Jeruzalemu in po vsej Judeji in Samariji ter do skrajnih mej sveta.« Po teh besedah se je vzdignil pred njihovimi očmi in oblak ga je zastrl njihovim pogledom.

Ko je prišel binkoštni dan, so bili vsi zbrani na istem kraju. Nenadoma je nastal z neba šum, kot bi se bližal silovit vihar, in napolnil vso hišo, kjer so se zadrževali.
Prikazali so se jim jeziki, podobni plamenom, ki so se razdelili, in nad vsakim je obstal po eden. Vsi so bili napolnjeni s Svetim Duhom in začeli so govoriti v tujih jezikih, kakor jim je Duh dajal izgovarjati.

Bogastvo božje besede nas je vse nagovorilo, tako poslušalce, kot tudi tiste, ki smo Sveto pismo prebirali.

Vsi tisti, ki niste mogli priti v cerkev,si lahko preberete kakšen odlomek na internetni izdaji Svetega pisma.

Matjaž M