DUHOVNA OBNOVA ZA ZAKONCE - Repnje 2014

Zakonci nekaterih župnij dekanije LJ - Moste smo se v soboto, 11. januarja 2014, na pobudo Tanje in Mirka Mlakar zbrali v Repnjah na enodnevni duhovni obnovi. Zbralo se nas je osemindvajset. Duhovno obnovo je vodil kapucin br. Marko Senica, ki nas je že med sv. mašo, s katero smo začeli druženje, opomnil, da nas Bog vedno spremlja in čaka, od nas pa je odvisno, kdaj mu bomo dovolili in ga povabili, da se nas dotakne.

Ko se nam je po maši pridružil še zadobrovški župnik, g. Milan, smo se posvetili temi obnove, ki je bila letos sv. družina in še posebej Jezusova mati Marija. Skozi zanimivo podajanje ob skrbno izbranih fotografijah, nas je brat Marko popeljal skozi Božič in življenje sv. družine v čas pred dobrimi 2000 leti, ki ni bil prav nič romantičen. Posebej pomemben je bil Marijin DA, ko ji je angel oznanil, da bo božja mati. Temu pa je sledil še Jožefov: "DA, sprejmem te za svojo ženo".
Ob tej tematiki smo razmišljali v manjših skupinicah in pozneje na sprehodu zakonci sami.

S kratkim povzetkom, kako se je vsakega dotaknila sveta družina in ta dan, smo zaključili druženje in se duhovno obogateni ter z novimi spoznanji in sklepi vrnili domov v svoje družine.

Matjaž M

Nekaj fotoutrinkov z DUHOVNE OBNOVE.