10 LET ŽUPNIJSKE KARITAS

Na občnem zboru naše župnijske Karitas, ki je bil v ponedeljek, 3. februarja, so se udeleženci poleg standardnih zadev (pregled dela v preteklem letu, okvirni načrt dela za letošnje leto, finančne zadeve ipd) tokrat posebej spomnili desete obletnice, ko je leta 2004 ta človekoljubna organizacija začela organizirano delovati tudi v naši župniji.

Z zadovoljstvom so ugotovili, da je velika večina ustanovnih članov ostala zvesta organizaciji ves čas njenega obstoja in v teh letih neštetokrat pomagala pomoči potrebnim v raznih materialnih in nematerialnih oblikah.

Ko se z iskrenim »Bog plačaj« lepo zahvaljujejo vsem dosedanjim dobrotnikom in sodelavcem, si močno želijo, da bi se v prihodnje še več vernikov pridruževalo njihovi dejavnost, zavedajoč se, da je na svetu, pa tudi med nami, vse več ljudi, ki vsega ne zmorejo sami, in ki jim je pomoč bližnjega še kako potrebna.

Š. T.

Nekaj utrinkov z OBČNEGA ZBORA.