MAŠA V UKC OB SVETOVNEM DNEVU BOLNIKOV

Ob letošnjem svetovnem dnevu bolnikov, 11. februarja, in hkrati prazniku lurške Matere Božje, je bilo v avli UKC zelo slovesno.

Sveto mašo za bolnike je ob somaševanju bolniškega župnika Tonija Brinjovca in še nekaj duhovnikov daroval ljubljanski pomožni škof msgr. dr. Anton Jamnik, ki je poleg spodbudnih besed za bolne izrekel tudi zahvalo svojcem bolnikov, ki jim pomagajo nositi težo bolečine in prosil blagoslova zanje. Izredno pohvalo in zahvalo je izrekel medicinskemu osebju, ki s strokovnostjo in človeškim pristopom skrbijo za bolne v bolnišnicah in drugih zdravstvenih ustanovah.

Pri sv. maši se je zbralo veliko ljudi, bolnikov in invalidov, njihovih svojcev, stalnih zvestih obiskovalcev kapele v UKC, medicinskega osebja in častilcev lurške Matere Božje. Na povabilo bolniškega župnika je pod vodstvom ge. Majde Peršin prepeval združeni odrasli pevski zbor naše župnije, naš župnik, g. Milan Grden, pa se je pri somaševanju ostalim duhovnikom pridružil kot pacient. Petju zbora so se z navdušenjem pridružili mnogi udeleženci sv. maše.

Med sv. mašo so tisti, ki so to potrebovali in želeli, prejeli zakrament bolniškega maziljenja. Medtem je g. Miro Šlibar, nekdanji bolniški župnik, nudil "ozdravitev" duše v zakramentu sprave.

Po sv. maši so tako, kot že vsako leto, za druženje ob okusnih prigrizkih poskrbeli člani društva dr. Janeza Janeža iz župnije sv. Helena Dolsko.

Večerna sveta daritev in druženje sta izzvenela kot zahvala in hkrati prošnja za vso pomoč in milost, ki ju od Boga in božje matere Marije prejemajo vsi, ki se v trpljenju in bolezni zatekajo k njima po pomoč.

NM

FOTOGALERIJA !