OBISK PRI MISIJONARKAH LJUBEZNI

V okviru prizadevanj, da letos - poleg svetega pisma - posvetimo posebno pozornost tudi duhovnim poklicem, se je skupina okrog  20 naših vernikov  v nedeljo, 6. aprila, napotila na Ježico. Tam domujejo sestre reda misijonark ljubezni, ki jih je ustanovila blažena mati Terezija, doma iz Skopja,  in ki je tako nesebično pomagala ubogim v indijski Kalkuti.

Po križevem potu v župnijski cerkvi na Ježici, smo se napotili v bližnje zavetišče, za katero skrbijo štiri sestre omenjenega reda. Dve sta iz Indije, po ena pa iz Poljske in Hrvaške. V Ljubljano jih je pred leti povabil pokojni nadškof Šuštar. Potem, ko smo slišali veliko dobrega o njihovi ustanoviteljici materi Tereziji in ko so nam sogovornice predstavile tudi sebe in svoje delo, smo si zavetišče tudi ogledali.

Sprejemajo moške brezdomce, jim nudijo pomoč v higieni in prehrani; v zavetišču lahko tudi prespijo.
Naravnost neverjetno je kako lahko na videz krhka ženska bitja, odeta v značilna belo-modra redovniška oblačila, opravijo toliko dobrega in to z zelo skromnimi sredstvi, saj se preživljajo le s prostovoljnimi darovi. Obiskujejo tudi druge ljudi izven samostana, če jih ti pokličejo, da so pomoči potrebni.
Sijajen primer Bogu in ljudem posvečenega življenja!

Š. T.