Preskoči na vsebino


DEVETDNEVNICA peti dan - SAD ZVESTOBE


SAD ZVESTOBE
 
Eden od sadov, ki jih obrodi kristjan, zlasti še, ko je pri sveti birmi obdarjen z darovi Svetega Duha je tudi ZVESTOBA.
 
Morda najbolj razumemo lastnost zvestobo, ko rečemo, da ti je nekdo zvest prijatelj. Pomeni, da te ima rad takrat, ko ti je lepo in takrat, ko ti je težko. Zvest prijatelj te ne zapusti, ti pomaga, se s teboj druži, te brani, stori zate vse kar more. Je rad v tvoji družbi.
 
Zvestoba dani besedi pomeni, da hočeš narediti to kar obljubiš, da to kar obljubiš, izpolniš za vsako ceno.  Pri krstu starši in botri obljubijo, da bodo versko vzgajali otroka za katerega želijo, da bi bil krščen. To obljubo dajo Bogu, pred oltarjem, skupaj z botri pa jo mnogi prelomijo in ne izpolnijo tega kar obljubijo. Koliko birmancev pred birmo in pri birmi obljubi, da bodo živeli kot kristjani, da bodo živeli v tesni povezanosti z Bogom, pa toliki niso zvesti tej obljubi. Mnogi zakonci prisežejo - obljubijo pri poroki, da bodo drug drugemu zvesti. Pa mnogi ne držijo te obljube, se ločijo, niti si niso nekateri zvesti kot mož in žena.
 
Pri sveti spovedi v molitvi kesanje molimo: trdno sklenem, da se bom poboljšal. Pa kaj je potem sad teh besed, se res poboljšamo, če že isti dan ne molimo, če potem v nedeljo že ne gremo k sveti maši.
 
Človek je lahko zvest v službi ali v šoli. Pomeni, da dela vestno, da dela odgovorno, natančno, ne zapravlja časa, ne čaka samo kdaj bo konec službe ali pouka, ampak je zvest svojemu poklicu, zvest svojim šolskim dolžnostim. Lahko govorimo o zvestem mehaniku, o zvestem učencu, o zvestem vzgojitelju, o zvestem duhovniku, o zvestem zakoncu, o zvestem vrtnarju in podobno. Kdor je zvest, je predan svojemu delu.
 
SAD ZVESTOBE, KI JE SAD SODELOVANJA S SVETIM DUHOM, OBRODI TAKRAT, KO KDO REDNO PROSI ZA POMOČ SVETEGA DUHA.
 
MG
 

 

Print Friendly and PDF