OBISKAL NAS JE PETER PREVC

Na predvečer birme in zadnji dan birmanske devetdnevnice je naš župnik birmancem in župljanom pripravil prijetno presenečenje.  Obiskal nas je Peter Prevc, naš trenutno najboljši smučarski skakalec.

Po večerni maši se nam je pridružil in odgovarjal najprej na župnikova vprašanja, nato pa so mu nekaj vprašanj postavili tudi prisotni.  Rdeča nit odgovorov je bila v tem, da se brez trdega dela ne da doseči velikih uspehov, pa če si še tak talent. Spoznali smo pravzaprav zelo preprostega fanta, ki je takrat, ko po tekmah pride domov povsem normalen mladostnik, ki pomaga doma staršem, se ukvarja z mlajšimi brati in sestrami, poprime za vsako delo, ki ga je treba storiti.
Poudaril je tudi pomembnost krščanskih vrednot, posebej je bilo razbrati, da je pri Prevčevih en od vrednot tudi delo.

Na koncu se je še slikal z mladimi in otroci in jim dal tudi nekaj avtogramov, za zaključek pa se je srečal še z mladinci, ki so bili nad njim prav navdušeni.

Petru želimo še veliko športnih uspehov in da bi ostal takšen preprost in pošten fant, kakršnega smo začutili iz njegovih odgovorov.

Urednik

Nekaj fotografij s srečanja si lahko ogledate TUKAJ.