10 LET ŽUPNIJSKE KARITAS LJ-ZADOBROVA

V soboto, 17. maja, je minilo 10 let odkar smo tudi v naši župniji ustanovili župnijsko Karitas.

Na sam jubilejni dan smo obletnico počastili z zahvalno sveto mašo za vse dobrotnike in sodelavce te dobrodelne organizacije,  med katero smo se ob ubranem petju obeh odraslih zborov, občutenem nagovoru g. župnika in izbranem sodelovanju sodelavcev ŽK med sveto daritvijo, zahvalili Bogu za vso duhovno pomoč v minulem desetletju, da smo lahko številnim bližnjim, ki so se znašli v stiski, širokosrčno ponudili materialno in duhovno pomoč.

Obletnico so spremljali še nekateri drugi dogodki: otroci so narisali risbe in napisali spise o dobrodelnosti, ki so natisnjeni v posebni brošuri; na panoju ob vhodu v cerkev je bila pripravljena posebna razstava publikacij o dobrodelnih dejavnostih; gost »zlate jeseni« v tem mesecu je gen. tajnik škofijske Karitas g. Jože Kern; jubileju posvečamo tudi tokratno zbiranje oblačil, obutve in zdravil; ga. V. Štebetova je napisala lepo priložnostno pesem…

Kar veliko dogodkov, ki naj – poleg zahvale za opravljeno delo - služijo predvsem temu, da nas spomnijo na zelo pomembno dolžnost slehernega kristjana, da pomaga bližnjemu, ki je pomoči potreben. Pri tem naj nas spremljajo Gospodove besede: » Jaz sem prišel, da bi imeli življenje in ga imeli v izobilju« (Jn 10,10).

ŠT

KARITAS

Res nismo vsi enako dobri do ljudi,
saj jih veliko zna za svoje dobro le skrbeti
in manj je takih, ki znajo pokazati,
kako je druge rad imeti.

A rad imeti je ljubezen,
ki nam življenje bogati
in močno je vodilo vernih,
posebej njih, ki v Karitas so združeni.

V tej pri nas majhni skupini,
ki šteje 15 le ljudi,
za starostnike dvakrat letno poskrbimo,
in po sv. maši jim zakusko priredimo.

Pomoč potrebnim, po skromnih možnostih financ,
nikomur ne odrečemo,
prejeto hrano med družine razdelimo,
mlade za sodelovanje v Karitasu snubimo,
zbiranje oblačil organiziramo,
za Božič in Veliko noč
pa nemočne po domovih obiskujemo.

Za vso dejavnost Karitasa
največ zaslug predsednik naš ima,
ki ga predstaviti ni več potrebno,
 saj gospoda Trajbariča vsak od nas pozna.
 Takoj za njim pohvàlimo še drugega moža,
to je - gospoda župnika.
Bog daj, da ta dvojica še dolgo bi vodila naš farni Karitas,
da bi lahko koristili vsem tistim,
ki prizadeti potrebujejo prav nas.

Za vse nas pa velja,
ko se življenje bo seštelo,
le tisto ceno bo imelo
kar iz sočutja, od svojega, ali od sebe,
smo drugim bolj potrebnim dali,
nikakor pa ne tisto
kar smo v življenju zase si nabrali.

Zato naj dobrohotnost širi se med nami,
da bi tisti, ki so v stiski začutili,
da v krizi niso sami.

Vera Štebe

Ob 10. obletnici delovanja Karitas-a v Zadobrovi, 17. maja 2014.