DUHOVNO BOGATA NEDELJA 22. JUNIJA 2014

Preteklo nedeljo sta dogajanje v naši župniji obogatila dva pomembna dogodka: po deveti sv. maši smo imeli procesijo v čast minulega praznika sv. Rešnjega Telesa in Krvi, ki smo ga praznovali v četrtek, ob štirih popoldne pa je bila v stari cerkvi spet sv. maša in nato v župnišču srečanje za starejše, bolne in invalidne župljanov.

Telovska procesija je star cerkven običaj, ki tudi v naši, razmeroma mladi župniji zasluži ustrezno mesto. Dan, ko naš Zveličar v obliki kruha v monštranci odide iz tabernaklja in skupaj z verniki obišče bližnja polja in drugo okolico ter ob treh postankih med procesijo deli svoj blagoslov za dobro letino in druge blagodati, ki jih uživamo, je duhovno poln dogodek, ki mora ganiti slehernega vernika. Dobra udeležba, lepo petje in povečana skupina deklic, ki so tokrat Najsvetejšemu zaljšale pot z nabranim cvetjem naj vzpodbudi vernike naše župnije, da se bodo te svečanosti v prihodnje še raje udeleževali. Razni, ne neobhodno nujni izostanki, bi morali ob tej priliki stopiti v drugi plan.

Pomladansko srečanje naših preskušanih bratov in sester je bilo - po opravljeni prenovi - tokrat spet v stari cerkvi, ki je za marsikoga izmed njih lažje dostopna. To se je odrazilo tudi v lepi udeležbi in ganljivem sodelovanju pri sv. maši,  med katero so številni prejeli tudi zakrament  bolniškega maziljenja. Po končani maši pa sta jim zaigrali še mladi glasbenici. Pridne gospodinje in sodelavke župnijske Karitas so poskrbele, da je bilo tudi nadaljevanje v veroučni učilnici živahno in nadvse prijetno. Bila je taka gneča, da je bilo potrebno poiskati še dodatne sedeže.
Hvala Bogu!

ŠT

Fotogaleriji nedeljskega dogajanja si lahko ogledate na spodnjih povezavah: