POZDRAV NOVEMU ŽUPNIKU

Od 1. avgusta 2014 ima naša župnija novega župnika Borisa Žerovnika. Takoj po prihodu se je pridružil mladim, ki so preživljali počitniški teden na Kolpi. Župljani smo ga spoznali pri bogoslužju v nedeljo, 3. avgusta. Ob tem smo mu namenili naslednje pozdravne besede.

Spoštovani gospod magister Boris Žerovnik! Prisrčno pozdravljeni kot novi župnik v župniji svetega Tomaža Ljubljana-Zadobrova v imenu župnijskih sodelavcev in vseh župljanov.

Prihajate v mlado župnijo, ustanovljeno leta 1980 in tretjo najmlajšo v dekaniji Ljubljana-Moste. A ob tem povejmo, da cerkev svetega Tomaža v Zadobrovi viri prvič omenjajo že davnega leta 1526 kot podružnico najstarejše ljubljanske župnije svetega Petra. Z ustanovitvijo župnije v Polju leta 1783 je bila vanjo vključena tudi podružnica v Zadobrovi, nato pa je po skoraj 200 letih iz nje izšla kot samostojna župnija.

Danes na ozemlju župnije živi okrog 3.200 prebivalcev. Statistike navajajo, da je med njimi približno 2.400 katoličanov in okrog 300 nedeljnikov. Po teh razmerjih smo tipična župnija v dekaniji. Ne glede na številke pa smo živa skupnost, v kateri delujejo mnoge skupine, ki ste jih že začeli spoznavati v zadnjih dneh počitniškega tedna na Kolpi.

Spoštovani gospod Boris! Na začetku svojega službovanja v Zadobrovi se gotovo sprašujete: Med kakšne ljudi prihajam? Me bodo sprejeli za svojega? Bo moje delo obrodilo pričakovani sad? Zbrani župljani pa prav tako premišljujemo: Kakšen bo novi župnik? Kakšen bo njegov način dela? Bo v nas zmogel spodbuditi duhovnost, tako potrebno za ta čas? Vsa ta vprašanja so ob spremembi razumljiva in kličejo po medsebojni povezanosti in sodelovanju.

Sprejemamo vas s hvaležnostjo, da dobivamo medse duhovnika, kar ob današnjem pomanjkanju duhovnih poklicev ni samo po sebi umevno. Vsemogočnega prosimo, da bi obilno blagoslavljal vaše delo, vas pa, da bi župnijo vodili po poti duhovne rasti, da bi se pri svojem delu znali opreti na našo pomoč in da bi, če bo treba, tudi potrpeli z našimi slabostmi. Želimo, da bi se dobro počutili med nami in da bi se hitro privadili drug drugega. Dobrodošli v Zadobrovi!

BF

TUKAJ si lahko ogledate nekaj fotografij dogajanja pri sv. maši in druženja po njej.