UMESTITEV NOVEGA ŽUPNIKA

V nedeljo, 31. avgusta 2014, je bilo pri maši ob 9 uri še posebej slovesno, saj nas je obiskal škof Anton Jamnik. Med mašo je tudi uradno umestil g. Borisa Žerovnika za novega župnika v Zadobrovi.

Najprej je g. škofa na začetku pozdravil g. Štefan Trajbarič in mu zaželel dobro počutje med nami. V pozdravnem nagovoru se je tudi zahvalil za to, da smo dobili novega župnika, saj je novih duhovnikov čedalje manj.

G. škof  nam je v pridigi orisal trojnost duhovniške službe in tudi položil na srce, da za svojega župnika dobro skrbimo, tudi in predvsem z molitvijo. Pridigi je sledil kratek obred umestitve, pri katerem je novi župnik molil vero in potem prebral še posebno besedilo, v katerem se zavezuje, da bo po svojih najboljših močeh skrbel tako za materialno, predvsem pa za duhovno rast župnije. Zatem sta g župnik in g. škof ta dokument še podpisala.

Ker je prejšnji teden potekal oratorij, so mladi pri maši sodelovali z branjem, na koncu pa so še zapeli himno oratorija in po maši odnesli domov izdelke , ki so jih naredili med tednom in so bili razstavljeni v cerkvi.

Popoldne nas je kar nekaj župljanov  že tradicionalno odšlo k maši na Ajdno. Pridružil se nam je tudi novi g. župnik.  Po maši smo odšli še na Koroško belo, kjer so se mladi obeh župnij pomerili v košarki. Rezultat sicer ni pomemben, so se pa letos naši mladinci oddolžili za lanskoletni poraz.  :)
Preden smo se poslovili od nekdanjega župnika g. Jožeta Trevna, nam je še na kratko predstavil cerkev na Koroški Beli.
Polni prijetnih vtisov smo z vožnjo domov zaključili to nedeljo.

MM

Nekaj fotoutrinkov umestitve si lahko ogledate TUKAJ.

Kako je bilo popoldne na Ajdni pa si lahko ogledate TUKAJ.