ŽEGNANJSKA NEDELJA 2014

V Zadobrovi tretjo nedeljo v septembru praznujemo žegnanjsko nedeljo. Takrat se spominjamo dogodka iz leta 1603, ko je ljubljanski škof Tomaž Hren blagoslovil obnovljeno cerkev in oltar.  Ob tej priliki je bila v Zadobrovi tudi birma, pri kateri je zakrament prejelo 293 vernikov.

Letos je bilo pri sv. maši še posebej slovesno, saj je g. župnik Boris Žerovnik blagoslovil monštranco, ki jo je dal obnoviti še prejšnji g. župnik Milan Grden. Monštranca, ki smo jo uporabljali več kot 20 let, je bila namreč sposojena.

Po sv. maši je bilo pred cerkvijo še druženje in klepet ob domačih dobrotah naših pridnih gospodinj.

Kot je že navada je popoldne sledil še blagoslov soseske, polj in vrtov pri Janeževem križu v Sneberjah ter druženje pod Janeževim kozolcem.

MM

Nekaj fotoutrinkov si lahko ogledate TUKAJ.