ZAKONSKI JUBILANTI V LETU 2014

V nedeljo Kristusa Kralja Vesoljstva, 23.11.2014, en teden po zahvalni nedelji, se  je pri sv. maši ob 9. uri za dar zakramenta sv. zakona in za vse, kar jim je bilo v 20, 25, 30, 40, 45, 50 in 55 letih skupnega življenja podarjeno, zahvalilo osem zakonskih parov.

Pri tokrat še nekoliko bolj slovesni sv. maši je njihovo držo, zvestobo in medsebojno ljubezen in spoštovanje, kot velik dar za njihove družine in tudi za vso župnijo, v nagovoru ob zaključku pridige omenil tudi g. župnik.
Po pridigi so zahvalili Bogu vsak za svojega sozakonca, za pomoč vse dni zakona in se mu priporočili tudi za pomoč v prihodnosti. Patem pa so prejeli še poseben blagoslov. Med mašo so sodelovali tudi z branjem beril.

Ob zaključku maše so iz rok g. župnika prejeli knjižice za spomin na ta dan. Po končani maši in skupnem slikanju so se zbrali še v učilnici, kjer so ob domačih dobrotah poklepetali, se poveselili, izmenjali izkušnje in obujali spomine na prehojeno zakonsko pot.

MM