MLADI ZA KARITAS 2014

Zaključka letošnjega »tedna Karitas« si ne bi mogli zamisliti bolje in uspešneje kot z dobrodelno prireditvijo »mladi za Karitas«, ki je potekala v nedeljo, 30. novembra popoldne, v župnijski cerkvi.

V 18. točkah skrbno izbranega programa so mladi peli, igrali, recitirali in ob smiselni in vsebinsko bogati povezavi ge. Olge Ložar spletli lep program, ki je navdušil številne poslušalce.

Prostovoljni prispevki so namenjeni socialno ogroženi družini iz okolice Kamnika, s petimi mladoletnimi otroki, starimi 2 – 10 let, kjer le oče prinaša domov skromno plačo, katere večji del pobere najemnina in so zato otroci prikrajšani za marsikaj, kar si lahko privoščijo njihovi vrstniki.

Prireditev je dokazala dvoje: da so tudi mladi odprti za dobrodelnost, če gre za konkreten dogodek, ki jim je blizu in da so tudi obiskovalci takih prireditev širokogrudnejši, če vidijo kam neposredno gredo zbrana sredstva. To dokazuje tudi višina zbranih sredstev, saj smo zbrali 1460 €, ki izbrani družini ne bo le polepšala praznike, ampak jim bo tudi močno olajšala socialno stisko.

Težko je opisati zadovoljstvo in hvaležnost teh ljudi, ko so zvedeli za našo dobrodelno akcijo. Tisočkratni hvala bi bil za to premalo!

Š. T.