ADVENTNO DOGAJANJE V ZADOBROVI 2014

Adventni čas so pri nas zaznamovali dogodki, ki so postali v tem delu bogoslužnega leta že stalnica.

Že takoj v začetku gre na pot po domovih Marija Romarica. Tudi v letošnjem letu ni nikoli samevala v cerkvi, ampak se je vsak večer mudila v drugem toplem domu v župniji.

Tretjo adventno nedeljo so skavti prinesli Luč miru iz Betlehema, katere plamen je prižgan v votlini Jezusovega rojstva v Betlehemu. Želja organizatorjev akcije je, da bi plamen LMB gorel na božični večer v čim več domovih in nas opozarjal na temeljno sporočilo Božiča. Letošnja akcija je potekala pod naslovom "Za tvoj dar mi je ___ mar".  Ali nam je?

V času božične devetdnevnice je Marija simbolično potovala proti Betlehemu tudi po cerkvi. Nosili so jo in jo spremljali otroci s prižganimi svečkami, in ji tako osvetljevali pot.

Na sam božični večer pa so otroci in mladi oblikovali božičnico, ki je bila pred večerno mašo. S pesmijo, besedo,  glasbo in igro so nas popeljali v skrivnostni sveti večer na betlehemske poljane, ko se je pred več kot 2000 leti rodil Jezus Kristus Odrešenik.
MM

Več fotografij si lahko ogledate TUKAJ.