TRIKRALJEVSKA AKCIJA 2015

Tudi letos so se božični prazniki v naši župniji zaključili s trikraljevsko akcijo, ki nas vsako leto znova vabi, da pogledamo preko ograje svojih domov ter se tako povežemo z našimi misijonarji in ljudmi v misijonskih deželah.

Ob tem je v nas cela paleta čutenj, pisanih in sončnih kot mavrica. Hvaležnost, da nam je dano odrešenje, ki ga okušamo kljub naši nevrednosti, hvaležnost, ki veje iz pisem otrok in misijonarjev, ki so bili že deležni darov te akcije, nenazadnje hvaležnost, da smo lahko »del te zgodbe« in s tem pridamo majhen košček k boljšemu svetu. A ne boljšemu svetu na splošno. Ta svet so konkretni otroci, konkretni ljudje, s konkretno zgodbo. Postanejo nam blizu, čeprav se ne poznamo. Postanemo bratje in sestre zato, ker se je Jezus rodil za nas vse. Zato je trikraljevska akcija več kot le obujanje oz. ohranjanje tradicije.

Naj nas veselje božične skrivnosti spremlja preko vsega leta in nosi blagoslova vsem dobrim ljudem. Ob koncu pa: hvala dobri ljudje, ki ste kolednike sprejeli, hvala mladim kolednikom, ki ste se podali na pot po župniji Zadobrovi in obiskali okrog 55 domov in hvala dobremu Bogu, ki nam daje svoj blagoslov - sonce je bilo to nedeljo velik simbol Njegove radodarnosti.

M.I.

Za ogled fotogalerije kliknite TUKAJ!