MINI SVETOPISEMSKI MARATON V ZADOBROVI

V petek, 23.1.2015, v tednu za edinost kristjanov in pred nedeljo Sv. pisma smo imeli po večerni sv. maši v naši župnijski cerkvi mini svetopisemski maraton. Po uvodni kratki obrazložitvi nastanka in zgradbe Lukovega evangelija smo se priporočili Sv. Duhu za odprto srce, da bi razumeli Božjo besedo, ki  jo bomo brali in poslušali.

Ob branju in poslušanju smo premišljevali in se pustili nagovoriti  Božji besedi, ki je zapisana v Lukovem evangeliju. Prebrali smo vseh 24 poglavij tega evangelija in bili presenečeni, koliko prilik je napisanih v tem evangeliju, da so nam nekatere zelo znane in druge manj.

Božja beseda je živa, vsakega udeleženca svetopisemskega maratona se je dotaknila na svoj način, nas pomirila in nam dala moč za življenje.

Hvaležni smo za to izkušnjo in se že veselimo podobnih priložnosti.

Mihaela D