FLORJANOVA MAŠA 2015

V nedeljo, 3. maja,  dan pred godom zavetnika gasilcev sv. Florijana  je pred sv. mašo ob 9h prokorakala v našo cerkev številčna četa gasilcev, ki so jo sestavljali člani dveh sosednih gasilskih društev, našega in iz sosednjega Šmartnega. Skladno s tradicijo so se pri takoimenovani “Florjanovi maši” spomnili svojega zaščitnika in se mu zahvalili ter priporočili za nadaljno pomoč in varstvo.

Ob podnožju oltarja je stal velik lesen kip sv. Florijana, ki sicer krasi preddverje naše cerkve, pred leti pa ga je iz Kašlja prinesel naš prvi župnik Jože Miljčinovič. Gre za kakovostno ljudsko umetnino, katere  avtor in starost sicer nista znana, je pa vsekakor dragocena pridobitev naše cerkve.

Okoli kipa sv. Florijana so gasilci naložili še vrsto gasilskih pripomočkov, ki jih je na začetku sv. Maše  g. župnik tudi blagoslovil z željo, da jim čim bolje služijo pri njihovem človekoljubnem delu.

ŠT

Nekaj fotografij si lahko pogledate TUKAJ !