6. POSTNA - CVETNA NEDELJA, 28.03.2021

Nedelja, 28.03.2021 - cvetna nedelja, Proterij, škof
  7.00:  za župljane
  9.00: +Ivana in Rafael Šuštar (prenos iz Zadobrove)
10.30:  po namenu

Ponedeljek, 29.03.2021 - Bertold, redovni ustanovitelj
18.00: +Frančiška Pečar

Torek, 30.03.2021 - Janez Klimak, opat
18.00: po namenu
          +Ignac Zajc, 7. dan

Sreda, 31.03.2021 - Gvido, opat
18.00: +Katarina Leben

Veliki četrtek, 01.04.2021 - Tomaž Tolentinski, misijonar, mučenec
18.00:  za duhovna poklice  PRENOS PREKO ZOOM-a  iz Zadobrove
            po maši meditacija in razmišljanje ob postni glasbi   (pripravijo mladi) - preko ZOOM-a

Veliki petek, 02.04.2021 - Frančišek Paolski, puščavnik, redovni ustanovitelj
15.00: križev pot - pripravijo otroci iz Zadobrove  -  PRENOS PREKO ZOOM-a
18.00: obredi velikega petka - iz Zaloga -  PRENOS PREKO ZOOM-a

Velika sobota, 03.04.2021 - Rihard, škof
18.00: +Ana in Avgust Hlebš   -  PRENOS PREKO ZOOM-a  iz Zaloga

Nedelja, 04.04.2021 - VELIKA NOČ - Izidor Seviljski, škof, cerkveni učitelj
10.00:  po namenu,  +Ivanka Erčulj    (prenos iz Zaloga)

Prenos nedeljske svete maše, 28. 3., bo ob 9h iz Zadobrove preko zoom-a na isti povezavi kot vedno:

Danes popoldne bo ob 14.00 do 16.30 v zaloški cerkvi velikonočno spovedovanje. Na voljo bo več spovednikov. Priložnost za spoved boste imeli še po svetih mašah do srede.

V sredo bomo imeli akcijo generalnega čiščenja pred velikonočnimi prazniki in sicer notranjosti nove cerkve kot tudi njene okolico ter notranjosti stare cerkve. Lepo ste naprošeni da se nam pridružite. Prva skupina začne zjutraj ob 9h zjutraj, druga pa popolne ob16h.

Obredi Velikega tridnevja bodo vsak večer ob 18h. Po obredih bo še priložnost za prejem sv. obhajila v cerkvi. V petek in soboto bo prenos po ZOOM-u iz Zaloga ob 18h.

Petek je Veliki petek. Na ta dan je strogi post, ker je to dan Jezusovega trpljenja in smrti. Darovi na ta dan so za varuhe božjega groba.
Popoldne ob 15h bo preko ZOOM-a prenos križevega pota, ki ga bodo pripravili otroci.
Dopoldan bom obiskal bolnike na domu.

Sobota je Velika sobota. Cerkev bo odprta od 11h do 13h, tako da lahko pridete počastit Jezusa. Vstopajte samo posamično!

Blagoslova ognja soboto zjutraj NE BO!

Blagoslov velikonočnih jedil bo ob 15h preko ZOOM-a.

Obredi Velike soboto se bodo začeli ob 18 uri.

V nedeljo bomo obhajali Veliko Noč. Letos odpade vstajenska procesija. Sveta maša bodo ob 10.00. Darovanje na Veliko nedeljo bo za našo cerkev.

Potrudimo se za čim številčnejšo udeležbo pri obredih svetega tridnevja in velikonočnih mašah, ki bodo zaradi razmer le preko ZOOM-a.

Zaradi spremenjenih strožjih ukrepov v zvezi z epidemijo, je prišlo do sprememb praznovanja Velike noči. Prosim, da upoštevate vsa navodila in da ravnamo odgovorno.

K dobremu Bogu sta odšla: +Ignacij Zajc in +Franc Črnak, priporočamo ju v molitev.